Zobrazit výsledky

Osobní ochranné prostředky

Pozor: Vzhledem k výjimečné situaci neexistuje žádná záruka na dodávku obličejových štítů. Podívejte se do sekce - Výrobky pro Coronu - kde garantujeme doručení.

Naše stránky obsahují kompletní sortiment osobních ochranných prostředků, od ochrany hlavy až po bezpečnostní obuv a související produkty. Chcete-li najít požadovaný výrobek snadno a rychle, jsou naše osobní ochranné pomůcky rozděleny do různých kategorií.

Čtěte více

Co vám mohu pomoci?

Objevte okamžitě všechny ceny a využijte výhody této výhody.

Nemáte účet?
2374 produkt (y)
Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
2374 produkt (y)
Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Co jsou osobní ochranné pomůcky?

Naše osobní ochranné pomůcky jsou navrženy tak, aby zajistily, že osoby, které vykonávají povolání, které je vystaveno rizikům, jsou bezpečné pracovat a chránit životně důležité části těla. Aby zaměstnavatelé mohli bezpečně pracovat, musí zaměstnavatelé poskytovat bezplatné osobní ochranné prostředky. Kromě toho musí zaměstnavatelé také poskytovat řádné informace o používání a údržbě osobních ochranných prostředků.

Osobní ochranné prostředky jsou doplňkem k opatřením, která je nutno přijmout pro řešení rizik na pracovní ploše v základně. Přemýšlejte o:

 • Stroje dobře udržované;
 • Nahradit zastaralé stroje včas;
 • Provádět technické rezervy;
 • Způsob úpravy;
 • Najděte další alternativy;

PPE

Pokud tato opatření nejsou dostatečná, musí být k dispozici příslušné osobní ochranné prostředky. Zaměstnavatel je povinen tuto možnost bezplatně nabídnout svým zaměstnancům a musí uvést, kde se mají tyto zaměstnance používat. Toho lze dosáhnout například pomocí upozornění. Zaměstnanci jsou povinni používat osobní ochranné pomůcky a účastnit se informací a pokynů PPE.

Tři kategorie

Osobní ochranné prostředky lze rozdělit do tří kategorií:

 • Osobní ochranné prostředky proti nízkým rizikům
  PPE, které spadají do této kategorie, jsou prostředky, které poskytují ochranu bez nástrojů nebo odborných znalostí. Přemýšlejte o oděvu na déšť, slunečních brýlích nebo jednoduchých zahradních rukavicích. Pomáhají proti malým a povrchním zraněním a jsou opatřeny vlastní certifikační certifikací CE.
 • Osobní ochranné prostředky proti středním rizikům
  OOP v této kategorii je opatřen certifikátem vydaným příslušnou organizací. Tyto látky musí vyhovovat směrnicím a předpisům popsaným v souladu se směrnicí ES 89 / 686 / EEC. PPE, které spadají do této kategorie, jsou ochranné helmy a brýle.
 • Osobní ochranné prostředky proti vysokým rizikům
  Jedná se o složitější OOP, které podléhají zvláštním požadavkům ve srovnání s OOP z druhé kategorie. Produkty, které chrání před vysokými riziky, musí splňovat systém ES zajištění jakosti a musí být certifikovány příslušnou organizací. Rovněž musí být zachována OOP v této kategorii, pro kterou lze dodržovat povinné školení. PPE, které spadají do této kategorie, jsou například popruh, který chrání před pádem z velké výšky.

Všechny osobní ochranné prostředky splňují správné a odpovídající (EN) normy. Ty jsou popsány v příslušné kategorii.