Zobrazit výsledky

Osobní ochranné prostředky

Upozornění: Vzhledem k výjimečné situaci neexistuje žádná záruka dodání obličejových štítů. Podívejte se do sekce - Výrobky pro Coronu - kde garantujeme doručení.

Naše stránka obsahuje kompletní řadu osobních ochranných pomůcek, od ochrany hlavy až po bezpečnostní obuv a související výrobky. Abychom snadno a rychle našli požadovaný produkt, jsou naše osobní ochranné prostředky rozděleny do různých kategorií.

Čtěte více

Co vám mohu pomoci?

Objevte okamžitě všechny ceny a využijte výhody této výhody.

Nemáte účet?
2374 produkt (y)
Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
2374 produkt (y)
Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Co jsou osobní ochranné pomůcky?

Naše osobní ochranné pomůcky jsou určeny k tomu, aby pomohly lidem v profesi s rizikem bezpečně pracovat a chránili důležité části těla. Aby mohli zaměstnanci bezpečně pracovat, musí zaměstnavatelé bezplatně zpřístupnit osobní ochranné prostředky. Kromě toho musí zaměstnavatelé také poskytnout dobré informace o používání a údržbě osobních ochranných prostředků.

Osobní ochranné prostředky jsou doplňkem opatření, která je nutno přijmout k zásadnímu řešení rizik na pracovišti. Přemýšlet o:

 • Stroje dobře udržované;
 • Nahradit zastaralé stroje včas;
 • Provádět technické rezervy;
 • Způsob úpravy;
 • Najděte další alternativy;

OOP

Pokud tato opatření nejsou dostatečná, musí být k dispozici příslušné osobní ochranné prostředky. Zaměstnavatel je povinen tuto možnost bezplatně nabídnout svým zaměstnancům a musí uvést, kde se mají tyto zaměstnance používat. Toho lze dosáhnout například pomocí upozornění. Zaměstnanci jsou povinni používat osobní ochranné prostředky a účastnit se informací a pokynů OOP.

Tři kategorie

Osobní ochranné prostředky lze rozdělit do tří kategorií:

 • Osobní ochranné prostředky proti nízkým rizikům
  OOP, které spadají do této kategorie, jsou výrobky, které poskytují ochranu bez použití nástrojů nebo odborných znalostí. Myslete na dešťovou výstroj, sluneční brýle nebo jednoduché zahradní rukavice. Pomáhají proti drobným a povrchovým zraněním a jsou certifikovány CE.
 • Osobní ochranné prostředky proti středním rizikům
  OOP v této kategorii jsou opatřeny osvědčením vydaným příslušnou organizací. Tyto výrobky musí vyhovovat směrnicím a ustanovením popsaným podle směrnice ES 89/686 / EHS. OOP, které do této kategorie spadají, jsou ochranné přilby a brýle.
 • Osobní ochranné prostředky proti vysokým rizikům
  To zahrnuje složitější OOP s dalšími požadavky ve srovnání s OOP z druhé kategorie. Prostředky chránící před vysokými riziky musí být v souladu se systémem zabezpečování jakosti uznaným ES a musí být certifikovány příslušnou organizací. OOP v této kategorii musí být také povinně udržovány, pro které je povinné školení. Například OOP, které spadají do této kategorie popruh, který chrání před pádem z velké výšky.

Všechny osobní ochranné prostředky splňují správné a odpovídající (EN) normy. Ty jsou popsány v příslušné kategorii.