Zobrazit výsledky

Ochrana očí a obličeje

Oči patří k jednomu z našich nejcennějších, ale i nejzranitelnějších smyslů. Bohužel každoroční oční nehoda nastává s trvalým poškozením, například ztrátou zraku. A nehoda je v malém rohu, může to být částice prachu, ale také sypký materiál nebo lasery, postříkání kyselin nebo jiných tekutin. Proto je velmi důležité nosit ochranu očí a obličeje.

Čtěte více

Co vám mohu pomoci?

Objevte okamžitě všechny ceny a využijte výhody této výhody.

Nemáte účet?
157 produkt (y)
Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
157 produkt (y)
Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Nebezpečí pro oči a tvář v průmyslu

Každá pracovní situace vyžaduje jinou ochranu očí a obličeje, takže máme jiné bezpečnostní brýle en obličejové štíty v našem sortimentu. Největší nebezpečí pro oči a obličej v oboru jsou:

 • Mechanická rizika: malé a velké částice prachu, rázy;
 • Tepelná nebezpečí: horké kapaliny, tavenina, plameny;
 • Chemická a biologická rizika: Stříkající kyseliny, rozpouštědla, louhy, infikovaná krev;
 • Radiační nebezpečí: ultrafialové, infračervené, viditelné světlo, laser;
 • Elektrické nebezpečí: přímý kontakt, světelný oblouk při elektrickém zkratu.

V prvé řadě je třeba vždy věnovat pozornost opatřením, která zajišťují, že není třeba nosit ochranné brýle nebo štíty na obličej. Pokud to není možné, musí být doba expozice snížena. V ostatních případech musí být k dispozici ochranné brýle nebo ochrana tváře. Zde nabízíme výběr z mnoha různých typů a modelů. Všechna naše oční a obličejová ochrana odpovídají evropským normám EN, zde naleznete standardy. 

Tři hlavní typy ochrany očí a obličeje

brýle

Bezpečnostní brýle chrání pouze oči a jsou vhodné pouze proti nebezpečím, jako je (hrubý) prach, špinavé třísky (čipy) a rozstříknutí kapalin, které nejsou pro pokožku nebezpečné. Bezpečnostní brýle vypadají jako brýle na běžných sklech, ale čočky jsou vyrobeny z tvrzeného skla nebo speciálního plastu (polykarbonát nebo acetát) a rám je vyroben z kovu nebo plastu. Náš sortiment obsahuje různé bezpečnostní brýle s různými rámci pro každou aplikaci. Kromě toho jsou k dispozici v různých velikostech, přečtěte si více o bezpečnostních brýlích. Teplota prostředí a požadovaná odolnost čoček proti poškrábání jsou základem volby bezpečnostních brýlí.

Bezpečnostní brýle musí splňovat evropskou normu EN 166 a musí se skládat z rámu nebo rámu, ve kterém je či nikoli zaměnitelný. Bezpečnostní brýle mají centrální čočku nebo dvě čočky a různé typy možností povlaku.

Okuláry lze rozdělit do tří hlavních typů:

Barvy objektivu

Naše bezpečnostní brýle jsou k dispozici v různých barvách objektivu. V závislosti na práci je třeba zkontrolovat, jaké barevné čočky jsou potřebné. Zobrazit vše zde standardy.

Inside-outside (I / O) Impaktní, UV a oslepující světlo Vysokozdvižný vozík, mechanická práce (vnitřní / venkovní) A 166 a EN 172
Barva objektivu Ochrana proti Toepassingen EN standardy
Vymazání počítače Impakt a UV Mechanická práce (dobrý výhled) A 166 a EN 169
Žlutá (oranžová) Impaktní, UV a modré světlo Povrchová prohlídka, lov, mechanická práce A 166 a EN 169
Oranje Impaktní, UV a modré světlo Povrchová prohlídka, lékařská péče, mechanická práce A 166 a EN 169
Šedá (kouř) Náraz, škrábance, UV záření, sluneční záření a jasné paprsky v důsledku odrazu škodlivých paprsků světla Venkovní práce, mechanická práce v oslnivém světle, rekreaci (jízda na kole atd.) A 166 a EN 172
Bronze Impaktní, UV, viditelné a modré světlo Venkovní práce, mechanická práce s oslnivým světlem A 166 a EN 172
Modrá Náraz, UV a jasné světlo Venkovní práce, výroba polovodičů, ofsetový tisk a ekvivalentní průmyslové prostředí se žlutou barvou A 166 a EN 172
Stříbrná, červeno-modrá zrcadlová Náraz, škrábance, UV záření, sluneční záření a jasné paprsky v důsledku odrazu škodlivých paprsků světla Venkovní práce, mechanická práce v oslnivém světle, rekreaci (jízda na kole atd.) A 166 a EN 172
Barva svařování je zelená nebo šedá Impaktní, UV, viditelné a IR světlo Svařování 1,7 = asistent svářeč 3,0 = pájení, řezání 5,0 = plynové svařování, řezání, 7,0 = autogenní svařování, pájení, řezání plamenem A 166 a EN 169

Bezpečnostní ochranné brýle (opravné brýle)

Pro každého, kdo potřebuje opravu, nejsou standardní ochranné brýle dostatečné. Pár oken s ochrannými brýlemi s ochrannými brýlemi není často optimální. To je důvod, proč existuje možnost mít ochranné brýle na síle. Existuje mnoho možností pevnosti, ale jsou možné i barevné povlaky a antireflexní barvy.

Stínicí štítky

V některých pracovních situacích existuje nebezpečí, že nejen oči, ale i zbytek obličeje mohou být zasaženy například odletujícími kousky kovu, kamene, dřeva nebo kapalinami, jako jsou chemikálie a čisticí prostředky. V tomto případě bezpečnostní brýle nebo brýle neposkytují dostatečnou ochranu a je bezpečnější používat obličejový štít, případně v kombinaci s bezpečnostními brýlemi, protože chrání celý obličej.

Svářečské přilby a svářecí štíty

U všech svářečských prací existuje stálé riziko pro svářeče a osoby v jeho bezprostřední blízkosti, jako je pomocný svářeč, kolegové a všichni v blízkosti svařovací aplikace. Díky správné ochraně lze svařovací proces provádět bez nebezpečí, pokud svářeč zná různé typy rizik a jsou chráněny všechny části těla. Mnoho procesů svařování a řezání uvolňuje nebezpečné světelné záření. Toto ultrafialové a infračervené záření může způsobit poranění očí, například svařování očí. Myslete na poškození sítnice a / nebo rohovky. Těmto zraněním lze zabránit, pokud budete mít řádnou ochranu.

Standardy

Všechny osobní ochranné prostředky ze skupiny chránící oči a obličej jsou schváleny CE podle platných evropských norem EN. Níže naleznete přehled nejdůležitějších standardů:

 • A 166: 2001: Základní požadavky na ochranu očí a obličeje.
 • A 167: 2001: Popis všech optických zkoušek a zkušebních metod.
 • A 168: 2001: Popis všech neoptických testů a zkušebních metod.
 • A 169: 2002: Filtry pro svařování a související techniky. Faktory přenosu a doporučené použití.
 • A 170: 2002: Ultrafialové (UV) filtry. Faktory přenosu a doporučené použití.
 • A 171: 2002: Infračervené (IR) filtry. Faktory přenosu a doporučené použití.
 • A 172: 1995 / A2: 2001: Filtry slunečního světla pro průmyslové použití.
 • A 175: 1997: Prostředky pro ochranu očí a obličeje při svařování.
 • A 207: 2010 / C1: 2002: Filtry a ochrana očí proti laserovému záření.
 • A 208: 2010: Oční chrániče pro práci na laserech a laserových systémech.
 • A 379: 2003 / A1: 2009: Svařovací filtry s variabilním ochranným faktorem nebo se dvěma ochrannými faktory.
 • A 1731: 2006: Ochrana očí a obličeje vyrobená z tkaných kovových drátů pro průmyslové a neprofesionální použití proti mechanickému nebezpečí a / nebo teplu.