Zobrazit výsledky

Ochrana sluchu

Ochrana sluchu je vždy nutná při práci v hlučném prostředí. Z 80 dB (A) musí zaměstnavatel nabídnout ochranu sluchu a od společnosti 85 dB (A) je pro zaměstnance povinná práce. Poškození sluchu v důsledku hluku je jednou z nejčastějších nemocí z povolání v Nizozemsku. To lze snadno zabránit výběrem správné ochrany sluchu. Z tohoto hlediska je třeba vzít v úvahu správnou absorpci zvuku a pohodlí při nošení. Pokud zaměstnanec přijme ochranu sluchu, protože se s tímto nebo z jiného důvodu necítí dobře, jeho zdravotní rizika.

Čtěte více

Co vám mohu pomoci?

Objevte okamžitě všechny ceny a využijte výhody této výhody.

Nemáte účet?
297 produkt (y)
Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
297 produkt (y)
Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Kdy je zvuk škodlivý?

Mezní hodnota (právní norma) je stanovena na 80 dB (A) při expozici 8 hodin denně. Na této úrovni musí zaměstnavatel zajistit profesionální ochranu sluchu na pracovišti. Od 85 dB (A) je hluk „škodlivý“ a zaměstnavatel musí přijmout technicko-organizační opatření. Například objasnění, že ochrana sluchu musí být používána prostřednictvím piktogramů. Pamatujte, že hlukové znečištění není škodlivé pouze pro sluch.

Co je dB (A)?

dB (A) je jednotka, se kterou může být intenzita zvuku vyjádřena citlivostí lidského ucha. Důvodem, že dB (A) se používá místo běžného decibelu pro měření šumu a výpočty zvuku, má co do činění s citlivostí našich uší. To není stejné pro různé frekvence zvuku. Následující část popisuje maximální dobu trvání expozice při daném akustickém tlaku, aniž by to bylo škodlivé.

Maximální čas 8 hodin 4 hodin 48 minut 5 minut 30 sekund
Hladina hluku (v dB (A)) 80 83 90 100 110

Pokud se ukáže, že hladina hluku je překročena na pracovním místě, nejlepší prevencí je řešení zdroje. Pokud zvuk není zapouzdřený nebo je hladina příliš vysoká, ochrana sluchu je dobrým krokem.

Zadejte profesionální ochranu sluchu

Rolovací zátky do uší

Pro většinu uživatelů zavěšené ucpávky do uší pomalu se rozšiřující pěnový materiál ideální v kombinaci a ochraně. Pokud jste vložili zástrčku do uší, pěna se rozšiřuje. Ušní zástrčka má tvar sluchového kanálu a zajišťuje bezpečnou ochranu.

Předformované zátkové chrániče sluchu

De předformované zátkové chrániče sluchu jsou vyrobeny z ohebných materiálů a jsou předtvarovány takovým způsobem, aby se vešly do většiny ušních kanálků. Obvykle jsou předformované zátkové chrániče sluchu vybaveny jedním kabel takže je méně pravděpodobné, že je ztratíte. Opakovaně použitelné špunty do uší jsou pohodlné, hygienické a ve většině případů levnější.

Ušní opěrky

Ušní opěrky jsou uživatelsky přívětivé, pohodlné a velmi pohodlné. Sluchová pomůcka se snadno zapíná a vypíná, aby se mohla zavěsit kolem krku, a proto je užitečná, pokud se neustále opotřebovává. Většina sluchadel má výměnné čepice, takže sluchadlo je nákladově náročná investice.

Ušní čepice

Een sluchátka Skládá se ze dvou pevných plášťů s měkkým plastovým polštářem, které spadají přes uši a utěsňují uši, aby tlumily okolní hluk. Ochranné chrániče sluchu jsou oblíbené, protože jsou uživatelsky přívětivé a mají vysoký komfort při nošení. Jsou k dispozici ve verzích s čelenkou a / nebo krční vzpěrou, připevněním k přilbě a jsou sklopné. To znamená, že ucho může vyhovět nejčastějším situacím. Mušlové chrániče sluchu lze rozdělit na pasivní, elektronické a komunikační chrániče sluchu.

Otoplastika

Otoplastika jsou speciální chrániče sluchu. Každá otoplastika je jedinečná a speciálně přizpůsobená zvukovodům. Všimněte si, že každých pět let se zvukovod mění v souvislosti s růstem uší. Během výrobního procesu otoplastiky je instalován speciální filtr. Tím je zajištěno, že veškerý škodlivý hluk je vyhlazen a množství dB (A) sníženo pod mezní hodnotu 80 dB (A). Díky optimální ochraně a dokonalému přizpůsobení je otoplastika nejúčinnější a nejpohodlnější ochranou sluchu.

Standardy

Všechny OOP z naší profesionální ochrany sluchu jsou schváleny CE v souladu s evropskými normami EN použitelnými pro danou aplikaci. Níže jsou uvedeny nejdůležitější standardy:

 • A 352-1: 2002: Ušní čepice
 • A 352-2: 2002: Sluchadla
 • A 352-3: 2002: Chrániče sluchu připojené k průmyslovým ochranným přilbám
 • A 352-4: 2001: Úchylné chrániče sluchu
 • A 352-5: 2003: Aktivní chrániče sluchu snižující hluk
 • A 352-6: 2003: Sluchátka s elektrickým zvukovým vstupem
 • EN 352-7: 2003: Zásuvky na uši závislé na úrovni
 • A 352-8: 2008: Mušlové chrániče sluchu s hudbou
 • A 458: 2016: Doporučení pro výběr, použití, péči a údržbu
 • A 13819-1: 2003: Fyzikální testovací metody chránící sluch
 • A 13819-2: 2002: Akustické zkušební metody pro ochranu sluchu